Telef Olan Saatler

They Came Together

“To me, religion is like Paul Rudd. I see the appeal, and I would never take it away from anyone. But I would also never stand in line for it.” Paul Rudd ile ilgili söylenebilecek en güzel sözdür herhalde (Community s:1 e:12)  Parks & Rec.’in haddinden fazla başarılı yıldızı Amy Poehler ile birlikte eğlenceli bir komediye imza atabilirler düşüncesiyle izlediğimiz yapım tam bir fiyasko.

Amerika’da kent güzellemelerinin başını çeken metropol New York’da iki çiftin muhabbet masasında açılan sohbet sıradan bir hollywood rom-com formatında ilerleyecek gibi görünürken birden türle dalga geçen absürde dönüşüveriyor. Bunda bir sorun yok da türle oynayan yapımlarda Scary Movie sınıfına düşünce can sıkıntısı galebe çalıyor.

Espriler alabildiğine bayat ve komiklikten uzak. Rom-com’lara niye takıldığını anlatmaktan biçare bir boşluk ve nihayetinde “Ben bunu niye izledim ki şimdi?” pişmanlığına sürükleyen bir kifayetsizlik. İnsanlar böyle filmleri izledikten sonra işte “Ben de film yaparım ne var ki bunda?” demekten çekinmiyorlar. Yapmayın arkadaşım etmeyin. Sizin de saatlerinize yazık bizim de.

Amy Poehler gibi gerçekten yetenekli bir komedyen ve Amerikan televizyonundan birçok ünlü simanın arz-ı endam eylemesi bile kurtaramıyor bu sığlığı ve izlediğimiz binlerce film arasında oldukça kalabalık “uzak durun” sınıfına yeni bir üye daha katılıyor.

Okunuyor

Tünel Fareleri
tagged: currently-reading
Franchise Davası
tagged: currently-reading

goodreads.com